Amacımız;
- Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı,
- Türkiye Cumhuriyeti yasalarına saygılı,
- Ülkesini seven,
- Aydın bireylerin yetişmesine destek olmak.
 
Bu amaçla siyaset üstü duruşumuzla eğitim imkanına ulaşamayan çocuklarımızı güneş gibi aydınlatmak istiyoruz.
 
Duygusal gücümüzü, insanlığın var olduğu ilk zamanlardan bu yana gücün, bilginin ve aydınlığın simgesi olan güneşten, fiziksel gücümüzü ise her zaman yanımızda olan ülkemizin aydın yetişmiş insanları siz destekçilerimizden alıyoruz. Bu nedenlerle de vakfımızın ismini Güneş Çocukları Eğitim Vakfı koyduk.
 
Eğitim desteği verdiğimiz çocuklarımızı, Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin bütün maddelerine uyarak, hiçbir çocuğu din, dil, ırk, sosyal sınıf gibi ayrımlardan uzak tutarak, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe götürmek en önemli hedefimiz. Bu sebeple ana çalışma yöntemi olarak kendimize Destek Aile Sistemi’ni belirledik. Bu sistem ile ekonomik nedenlerle eğitim imkanlarına ulaşamayan çocuklarımızın her türlü gereksinimini, ilkokuldan başlayarak lise eğitimi tamamlanana kadar destekliyoruz. Bunu da her bir çocuğa Destek Aile olacak siz diğerkamların aylık düzenli bağışlarıyla gerçekleştiriyoruz. Destek vereceğimiz çocuklarımızı da vakfımızın Öğrenci Destek Prosedürü kapsamında, yüz yüze görüşmelerle tespit ediyoruz.
 
GÜÇEV olarak ayrıca düzenleyeceğimiz etkinlik ve projelerle de çok daha fazla çocuğumuza ulaşarak, onların bilgili, kültürlü, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine destek olacağız.
 
Türkiye’nin aydınlık geleceğine inanan GÜÇEV Ailesine hoş geldiniz.
 
Sevgilerimizle;