DESTEK AİLE NEDİR?

Amacımız; ekonomik nedenlerle eğitim imkanlarına ulaşamayan çocuklarının eğitimine destek vermek, lise eğitimini bitirinceye kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamak, sinema, tiyatro, drama çalışmaları, söyleşiler, 29 Ekim ve yılbaşı buluşmaları gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirerek çocukların sosyal – duygusal gelişimler kazanmalarını ve yaşama hazırlanmalarını sağlamaktır.

GÜÇEV’in ana işlevi olarak belirlediğimiz bu çalışmamıza “DESTEK AİLE” sistemi dedik. Çünkü çalışmalarımızı “DESTEK AİLE”miz olacak sizlerle gerçekleştireceğiz.NASIL DESTEK AİLE OLURUM?

 

Çocuklarımızın Destek Ailesi olabilmeniz için, sitemizdeki destek aile bölümüne giriş yaparak, gucev@gucev.org.tr adresine mail göndererek veya telefon ederek talebinizi iletmeniz, “destek aile” sözleşmesini doldurup imzalamanız yeterli olacaktır.

 

Eğitim desteği vermek istediğiniz öğrenci sayısına göre tarafınıza çocuklarımızın bilgileri gönderilecektir. Yılda iki kere karneleri, gerçekleştirdiğimiz aktivitelerin bilgileri de sizlere iletilerek, eğitim desteği verdiğiniz öğrenci hakkında bilgi sahibi olmanız sağlanacaktır.

Ekonomik nedenlerle Destek Aile sisteminden çıkmak istediğinizde, çocuklarımızın eğitim desteğinden mahrum kalmaması için, iki ay önceden GÜÇEV’i bilgilendirmeniz çok önemlidir.