İSTANBUL MINDFULNESS’TAN ÇOCUKLARIMIZA DESTEK

İLK ÇOCUKLARIMIZI BELİRLEDİK
21/09/2020
YILBAŞINDA EN DEĞERLİ HEDİYE
03/11/2020

İSTANBUL MINDFULNESS’TAN ÇOCUKLARIMIZA DESTEK

Çocuklarımızın eğitimlerine kurumsal sosyal sorumluluk çalışması ile destek olan İstanbul Mindfulness, kayıt yaptıran her üyesinin 4 seans ücretini vakfımıza bağışlayacak. Bu güzel destek için İstanbul Mindfulness’a teşekkür ederiz.

MINDFULNESS NEDİR?

Mindfulness Bilinçli Farkındalık zihinsel becerileri, beden duyumlarını ve duyguları destekleyen ve de kabule dayalı bir çalışmadır. Dikkatimizi içinde bulunduğumuz ana odaklamayı, onları bir misafir olarak kabul etmeyi amaçlamaktadır. İç dünyamızda hissettiklerimizi, zihnimizden geçenleri yargılamadan kabul etmeyi içermektedir. Dr. Kabat Zinn 1979 yılında Farkındalık Temelli Stres Azaltma(Mindfulness based Stress Reduction/ MBSR) programının temelini Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde atmıştır. Bu program farkındalık temelli meditatif pratikleri ve bunların stres, ağrı, kronik hastalıklar için nasıl uygulandığını ele almaktadır. Farkındalık Temelli Stres Azaltma Programı’ nın endişe, panik, depresyon, stres, anksiyete gibi psikolojik şikayetleri olan kişiler üzerindeki olumlu etkileri Jon Kabat Zinn ve arkadaşları tarafından Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’de yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Mindfulness çalışmaları Batı’ nın bilimi ile Doğu’ nun pratiklerini bir araya getirmiş; duygu-düşünce-beden arasında bir bağ kurmaktadır. Egzersizler 5 duyuma dayanan, dikkati sadece o an hangi düşünce ve duygu varsa onda tutarak, bilincin gözlemcisi olabilmek adına, ana odaklanma becerilerini arttıran çalışmaları içermektedir.

İSTANBUL MINDFULNESS HAKKINDA

Klinik Psikolog Anıl Yetişen 2014 yılında Mindfulness Stress Azaltma Programı Eğitimini tamamladıktan sonra mindfulness temelli eğitimler, seminerler düzenlemeye başlamıştır. Birçok grup ve kişiyle düzenlediği mindfulness 4 oturum programını Eylül ayında “Güneş Çocukları Eğitim Vakfı” yararına düzenleyecektir. 

Program toplam 4 oturum olarak 29 Eylül 20 Ekim tarihleri arasında Salı günleri 19.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleşecektir. 

Detaylı bilgi ve kayıt için info@istanbulmindfulness.com adresinden iletişime geçebilirsiniz